Šport pre Slovensko - Budúcnosť slovenského športu

štvrtok, 02.04.2020|Posledná aktualizácia 20.4.2020 18:06

Aká bude budúcnosť slovenského športu? Alebo detailnejšie ...aké bude programové vyhlásenie vlády pre oblasť športu?

Nahrávané 1.apríla 2020, ale určite nie ako prvoaprílový žart. Štátneho tajomníka pre šport Ivana Husára sme spovedali pred kamerou rekordných 95 minút ! S určitosťou je to najdlhší rozhovor nového štátneho tajomníka pre šport v jeho funkcii.

Pozrite si diskusiu štátnych, športových a odborných elít k obsahu pripravovaného Programového vyhlásenia vlády SR pre oblasť športu i k obsahu ďalších koncepčných materiálov SR pre oblasť športu.

Financovanie, sponzoring, infraštruktúra, športové poukazy, zámery a ciele vlády do budúcna. O týchto, ale aj iných zaujímavých a dôležitých otázkach diskutovali odborníci zo slovenského športového prostredia v prvej zo série diskusných relácií v spolupráci platformy Šport pre Slovensko a Futbalnet TV .

Pozvanie moderátora Martina Čánika do diskusie prijali Ivan Husár, štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Jozef Gönci, predseda správnej rady Fondu na podporu športu, Martin Kohút, člen Výkonného výboru SZĽH, Peter Dedík za Slovenský futbalový zväz a Petr Horáček, prezident Slovenského zväzu tanečného športu.

Dokrútky a vyjadrenia k témam poskytli Jozef Mihál, štátny tajomník Ministerstva práce a sociálnych vecí SR, Róbert Jano, predseda predstavenstva Ligy na ochranu slovenských športovcov a Oliver Pravda, prezident Slovenskej asociácie hráčov ľadového hokeja.

V prvej časti diskutovali s moderátorom v online rozhovore Jozef Gönci, predseda správnej rady Fondu na podporu športu, Martin Kohút, člen Výkonného výboru SZĽH, Peter Dedík za Slovenský futbalový zväz a Petr Horáček, prezident Slovenského zväzu tanečného športuV druhej časti moderátor Martin Čánik vyzvŕtal v rozhovore 1:1, Ivana Husára, štátneho tajomníka pre šport z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR
Príspevky respondentov Jozefa Mihála, Olivera Pravdu a Róberta Jana, ktoré v diskusii nezazneli.


Jozef Mihál, štátny tajomník Ministerstva práce a sociálnych vecí SROliver Pravda, prezident Slovenskej asociácie hráčov ľadového hokejaRóbert Jano, predseda predstavenstva Ligy na ochranu slovenských športovcov


Mohlo by vás zaujímať

Amatérsky futbal, tréningy a reštart sezóny

12.4.2021

Narážačka: Od repre k 2. Lige

31.8.2020

Narážačka: Baráž o Fortuna ligu a licenčný systém

29.7.2020

Narážačka: Finále

23.7.2020

Narážačka: Z 2. LIGY do Pohárového finále

17.7.2020

Narážačka: Týždeň v pohári a 2. Lige

17.7.2020

Narážačka: Reštart 2. Ligy

18.6.2020

Aké je postavenie športu v slovenskej spoločnosti ?

4.6.2020

Narážačka: Doping

20.5.2020

Novela Zákona o športe - výkrik parlamentu do tmy!

14.5.2020

Profesionálny športovec a jeho postavenie na Slovensku

13.5.2020

Športová budúcnosť je neistá

30.4.2020